تزریق فیلر برای فرورفتگی پلک فوقانی

تزریق فیلر برای فرورفتگی پلک فوقانی

آیا تزریق فیلر برای فرورفتگی پلک فوقانی موثر می باشد؟

تزریق فیلر برای فرورفتگی پلک فوقانی چگونه انجام می گیرد؟

کاربردها

فرورفتگی یا افتادگی پلک فوقانی می تواند ناخوشایند بوده و یک علامت سالمندی در صورت محسوب می شود. ژنتیک، افزایش سن، بیماری و برداشتن تهاجمی و بیش از حد چربی با جراحی همگی در استخوانی شدن صورت و ایجاد نمای اسکلتی در یک سوم میانی تا نیمه بخش فوقانی لبه اربیت تا محل اتصال به پل بینی نقش دارند. درمان کاهش پری بافت نرم در این ناحیه به میزان زیادی سبب بهبود گودرفتگی اربیت و ایجاد نمای جوان می گردد.

ملاحظات آناتومیک

پوست پلک فوقانی معمولا در اکثر افراد بسیار نازک است. شاخه های اعصاب سوپرااوربیتال و سوپراتروکلئار و همچنین دستجات عروق در این ناحیه قرار دارند که در هنگام تزریق باید از آنها پرهیز گردد. کار در این ناحیه نیاز به دانش پیشرفته و تجربه زیاد دارد. تزریق در این منطقه تنها باید توسط تزریق کننده های مطمئن و باتجربه و همچنین آگاه به آناتومی و درمان تمامی عوارض تزریق فیلر صورت گیرد.

تزریق-فیلر-برای-فرورفتگی-پلک-فوقانی

تزریق-فیلر-برای-فرورفتگی-پلک-فوقانی

تکنیک تزریق فیلر

هیالورونیک اسید برای تزریق در این ناحیه ارجح است. بهترین سطح تزریق مستقیما بر روی پریوست در سطح تحتانی لبه فوقانی اربیت می باشد. تزریق چه از طریق مجموعه ای از تزریق های یکجا (مخزنی) تسبیحی همراه با ماساژ جهت یکنواخت کردن محل صورت گیرد چه به روش تزریق طولانی پس گرد (رو به عقب) انجام شود، هدفپوشاندن استخوان با لایه یکنواختی از فیلر به شکل بالشتک مانند و پر کردن فضای بین استخوان و کمپلکس پوست/عضله می باشد.

ایمن ترین رویکرد تزریق از خارج به داخل است به گونه ای که تزریق ها از سمت خارج نیمه داخلی ابرو صورت گیرد. ایمن ترین تکنیک استفاده از یک سوزن نیم اینچی یا یک اینچی با شماره ۳۰ تا ۳۲ است. سوزن را درست روی استخوان قرار دهید و تزریق را به روش رو به عقب انجام دهید. مشاهده دقیق حین تزریق مشخص می کند که تا چه زمانی لازم است تا افزایش حجم صورت گیرد. تزریق باید تا زمانی صورت گیرد که تقعر پلک فوقانی کاهش یافته و نمای فوقانی پلک فوقانی بهبود یابد. این محل یکی از مناطقی است استفاده از کانولا در آن بهترین انتخاب جهت تزریق فیلر و پرهیز از آسیب عروقی می باشد.

برای دریافت مشاوره از کلینیک پوست بیمارستان عرفان و نیایش بهترین کلینیک زیبایی در غرب تهران  با شماره ۴۹۷۹۶۲۶۴ تماس حاصل نمایید  یا به پیج اینستاگرام مراجعه نمایید.

احتیاطات

تزریق در مناطق بالاتر صورت در بالای لبه آزاد اربیت با بروز دو مشکل بالقوه همراه است. مشکل اول خطر آسیب یا تزریق به دستجات عصبی عروقی می باشد که از اربیت (استخوان) خارج می گردند. مشکل بالقوه دوم احتمال ایجاد نمای پیشانی برجسته می باشد (تجمع فیلر بر روی استخوان به جای پر کردن حفره اربیتال)

اقدامات پس از تزریق فیلر

فشار فوری و سپس استفاده از یخ در به حداقل رساندن احتمال کبودی مفید است. پلک ممکن است تورم داشته باشد و امکان دارد نیاز به استفاده از یخ برای چند روز باشد.

خطرات

خطر بروز تورم و کبودی زیاد است اما تزریق فاجعه بار داخل عروقی آنقدر خطرناک است که سبب می شود که بسیاری از درمانگران باتجربه و اکثر افراد مبتدی از تزریق جهت حجم دهی این ناحیه جدید درمانی منصرف شوند.

نکات کلیدی تزریق فیلر

  • در ابتدا از حجم تزریق اندک استفاده کنید. از سمت خارج به داخل پلک فوقانی تزریق را انجام دهید. در سطوح پایین تر نسبت به لبه اربیت کار کنید و در هنگام تزریق فیلر سوزن را حرکت دهید (تزریق رو به عقب). اغلب در این مکان یک سوزن واقعی برای عصب سوپرا اوربیتال وجود ندارد و عصب از اربیت خارج شده و سپس به سمت بالا به طرف لبه اربیت می رود.
  • رقیق سازی هیالورونیک اسید با لیدوکائین را مد نظر قرار دهید.
  • در هنگام درمان این ناحیه استفاده از کانولا را مد نظر قرار دهید.

سایر خدمات کلینیک پوست خوب در تهران :

 

کاشت ابرو

برچسب گذاری توسط , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هفت =